Soğuk Hava Deposu : Soğutma Grubu : PVC Perdeler
Coporate Profiles

SOĞUK HAVA DEPOLARI
Endüstriyel Soğuk Hava Deposu

Panel tip soğuk hava deposu; mükemmel ısı izolasyonu, kolay ve hızlı kurulumu, hijyenik yapısı ve hesaplı fiyatı nedeni ile hızlı ve güvenilir olarak soğutulması gereken tüm ürünler için dünya standardını oluşturmaktadır. Endüstriyel soğuk hava deposu, mükemmel izolasyona imkan veren sandviç paneller ve yalıtım materyallerinden oluşmaktadır. Uluslar arası standartlara uygun olarak tesis edilen soğuk hava depoları, hastaneler, laboratuarlar, süpermarketler, pastane ve lokantalar gibi farklı kullanım alanlarına uygun olarak istenen ölçülerde kurulabilmekte, poliüretan dolgulu sandviç paneller sayesinde yüksek ısı yalıtımı sağlayarak büyük oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Panel Tip Soğuk hava deposunun avantajlarının başında çok yüksek ısıl izolasyona sahip olarak sağladıkları enerji tasarrufu gösterilebilir. Panel tip soğuk hava depoları, hijyenik yapıları ve kolayca temizlenebilmeleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlarlar.

Poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller; teknik nitelikleri, dayanıklılıkları, kolay monte edilebilmeleri ve yüksek ısı izolasyonları nedeni ile soğuk hava depoları için mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya pvc kaplı galvaniz sac yüzey malzemesi hijyenik özelliği, temizlenebilme kolaylığı ve dayanıklılığı ile et, sebze ve tüm gıda maddeleriyle tıbbi ve medikal ürünlerin tazeliklerini ve özelliklerini en iyi ve en uzun süre bozulmadan korumalarını ve muhafaza edilmelerini sağlar. Tüm gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin uygun koşullarda saklanabilmesi panellerle kurulan prefabrik soğuk hava depoları ile mümkün olabilmektedir. Soğuk hava depoları ; grosmarket, hipermarket, süpermarketlerde kullanılan buzhane ve soğuk muhafaza depoları, otel, restaurant, yurt ve konaklama tesisleri, süt, süt mamulleri işleme ve soğuk muhafaza tesisleri, et ve et ürünleri işleme ve muhafaza tesisleri, sebze, meyve ve her türlü gıda maddeleri işleme tesisleri, sanayi tipi soğutma, saklama ve donmuş muhafaza tesisleri, laboratuar ve hastaneler, deniz mahsulleri soğuk muhafaza ve işleme tesisleri, dondurma ve dondurulmuş gıda maddeleri işleme, soğuk ve donmuş muhafaza tesisleri, pastaneler, unlu mamül üretim tesis ve işletmeleri, çikolata, yağ vs. maddelerin üretim tesis ve işletmeleri, ilaç, tıbbi malzeme depolama ve muhafaza tesislerinde kullanılmaktadır.

Karal Soğutma Proje ve montajın tüm aşamalarında kendi bünyesinde çalışan yeterli mesleki bilgi ve eğitime sahip kalifiye personeli ile hizmetinizdedir. Proje başlangıcında, soğuk hava deposunun kurulacağı yerde gerekli keşif çalışması ile başlayan süreç, sistemin bilgisayar ortamına aktarılması, bilgisayar destekli CAD/CAM programları ile soğutma kapasitesi tayini, panel odanın önce bilgisayar ortamında oluşturularak tüm ayrıntılarının en doğru ve hatasız şekilde çözülmesi ile devam etmekte ve en son olarak panel oda kurulumu ve soğutma ekipmanları montajı ile soğuk hava deposu projesi çalışır vaziyette son kullanıcıya teslim edilmektedir.Copyright Aker Soğutma© 2010, All rights reserved.